اخبار > قدر دانی از برترین پژوهشگران دانشگاه سمنان


    نسخه چاپي    ارسال به دوست

 

   قدر دانی از برترین پژوهشگران دانشگاه سمنان

 
    

 
در روزهایی که با نام پژوهش نامگذاری شده از 35 نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه سمنان هم در مراسمی با حضور رئیس و دیگر مسئولان این دانشگاه  قدر دانی شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، این پژوهشگران در رشته های مختلف علمی دارای بیشترین تعداد مقالات معتبر نمایه شده در پایگاههای علمی ، کنفرانس ها ، نشریات ، تاییدیه های علمی ، ثبت اختراعات ، طرحهای پژوهشی ، کتب منتشره و .... بوده اند معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان در این آئین از تولید 617 مقاله کنفرانسی معتبر ملی و بین المللی در یکسال اخیر توسط اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد و گفت : در این مدت یک هزار و 71 مقاله هم تولید و در نشریات معتبر داخلی و خارجی منتشر شده است .
دکتر علی حقیقی اصل با بیان اینکه  میانگین تولید مقاله نسبت به اعضای هیات علمی این دانشگاه که 370 عضو هیات علمی است مطلوب است افزود : بر این اساس به ازای هر عضو هیات علمی حدود سه مقاله تولید شده است .
وی در خصوص  اختراعات ثبت شده به نام دانشگاه سمنان هم گفت : در سالیان اخیر  146 اختراع توسط اعضای هیات علمی و مخترعان دانشگاه سمنان به ثبت رسیده است .
دکتر حقیقی ادامه داد : واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان هم تا کنون توانسته اند ثبت کننده 156 اختراع باشند.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد :  از مجموع اختراعات ثبت شده 32 اختراع از سال 91 تا کنون توانسته اند تاییدیه علمی دریافت نمایند .
دکتر حقیقی اصل تعداد کتب منتشره در 9 ماهه امسال را 21 جلد کتاب اعلام کرد و گفت : مقالات علمی اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان زمینه ساز انتشار 17 مجله علمی در دانشگاه سمنان شده که از این تعداد 12 مجله دارای اعتبار علمی پژوهشی و یک مجله هم ISI  است .
همچنین در این آئین از سامانه مدیریت پژوهانه اساتید دانشگاه سمنان هم توسط دکتر عباس هنر بخش رئوف رئیس دانشگاه و معاون پژوهشی و فناوری این دانشگاه  رونمایی شد .
این سامانه به اعضای هیئت علمی این امکان را خواهد داد تا با مراجعه به آن  از امتیاز پژوهشی، مانده پژوهانه، مانده حق التحقیق  و ریز هزینه کرد و ...  آن مطلع شوند .
 همچنین اساتیدی که پژوهانه آنها شامل قرارداد گرنت است نیز می توانند نسبت به دریافت قرارداد خود اقدام نمایند .
 
 
 
 
 
 
 


      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    1396/10/06 ساعت :٠٩:٤١     تعداد نمایش:462    کد خبر:١٢٥٣٨

 آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 125529
 بازدید امروز : 186
 کل بازدید : 679743
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.4219
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نقشه سایتپیوندهای مفیدتلفنتماس با ماارتباط با ماجستجوی پیشرفته
Copyright  © 2018 Semnan University   research.Semnan.ac.ir . All rights reserved .