اخبار > همکاری های علمی – پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان با ستاد توسعه زیست فناوری افزایش یافت.


نسخه چاپي ارسال به دوست

 

 
    

بدنبال تعاملات گسترده دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی زیست فناوری، توافق نامه ای بین دانشگاه سمنان و ستاد توسعه زیست فناوری مبادله شد.

دکتر حقیقی اصل افزودند اين توافق نامه به امضاء دکتر مسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه و دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است. این توافق نامه در چارچوب طرح تقسیم کار ملی زیست فناوری با هدف حمایت از رساله های دکتری، فرصت های مطالعاتی، مقالات Q1، طرح های منطبق با فراخوان های انجام شده مورد توافق طرفین و... مبادله شده است.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اظهار داشت با عنایت به وجود پردیس علوم و فناوری های نوین در دانشگاه، به کارگیری میکروارگانیسم های بومی کلکسیون میکروبی دشت کویر در  فناوری های مختلف به ویژه تولید داروهای آنتی بیوتیک، آنتی فانجال و آنتی کنسر، استفاده از زیست فناوری میکروبی برای کاستن و از بین بردن ترکیبات شیمیایی طبیعی در زنجیره غذایی و دام و طیور، شناسایی و مطالعه تک یاخته های آب های کویری از مهم ترین موضوعات واگذار شده ستاد توسعه زیست فناوری به دانشگاه سمنان می باشد.

شایان ذکر است دانشگاه سمنان در حال حاضر با توجه به توانمندی های علمی، پژوهشی و فناوری  اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، با بسیاری از مراکز و موسسات علمی، پژوهشی و تحقیقاتی  ملی و بین المللی همکاری می نماید.


      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    1397/04/23 ساعت :٠٩:٣٥     تعداد نمایش:166    کد خبر:١٣٨١٢

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 142499
 بازدید امروز : 120
 کل بازدید : 768611
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 0/5781
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نقشه سایتپیوندهای مفیدتلفنتماس با ماارتباط با ماجستجوی پیشرفته
Copyright  © 2019 Semnan University   research.Semnan.ac.ir . All rights reserved .