اخبار > نمایه شدن مجله بین المللی International Journal of Nonlinear Analysis and Applications (IJNAA) دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان در پایگاه اسکوپوس


نسخه چاپي ارسال به دوست

 

 
    

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان  دکتر علی حقیقی اصل اظهار داشت: اسکوپوس یکی از 2 پایگاه اصلی و معتبر استنادی در جهان و به عنوان شاخص علم سنجی کشور معرفی شده است. خوشبختانه مجله بین المللی آنالیز غیر خطی و کاربردهای آن پس از ارزیابی محتوا و فرایند انتشار آن برای نمایه شدن در پایگاه اسکوپوس یکی از معتبرترین پایگاه های بین المللی از شماره Volume 9 Issue 1, Summer and Autumn 2018مورد تایید قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه اینمجله پیش از این موفق به دریافت نمایه ISIنیز شده بود، از زحمات مسئولین مجله بویژه سردبیر و مدیر مسئول پرتلاش مجله پروفسور مجید اسحاقی قدردانی کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه با اشاره به اینکه مقالات این مجله مورد استفاده و ارجاع پژوهشگران سراسر جهان قرار می گیرد تصریح کرد: این مجله برای ارزیابی مقالات از نظرات بیش از 100 داور از داخل و خارج از کشور استفاده می کند و مقالات ارسالی نیز محدود به داخل کشور نیست و پژوهشگرانی از کشورهای آسیایی، اروپائی و آمریکایی و ... به این مجله مقاله ارسال می کنند.

دکتر علی حقیقی اصل افزودند بر اساس اطلاعات منتشر شده، اسکوپوسبزرگترین پایگاه اطلاعاتی «چکیده» و «استنادی» جهان است که علاوه بر چکیده مقالات، دارای فهرست منابع هر مقاله نیز بوده و بدین ترتیب امکان محاسبه تعداد استنادات به هر مقاله را فراهم می کند. از این رو می توان دریافت هر مقاله در این مجموعه، تاکنون چند بار توسط سایر مقالات مورد استناد قرار گرفته است که این خود شاخصی برای تعیین کیفیت مقاله می‏شود.

شایان ذکر است دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه جامع استان سمنان از جایگاه مطلوبی در خصوص انتشار مجلات تخصصی دارای اعتبار از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور برخوردار است. همچنین اکثر مجلات دانشگاه سمنان در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC  نیز نمایه می شوند.


      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    1397/06/26 ساعت :٠٩:٠٤     تعداد نمایش:322    کد خبر:١٤١٥٤

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 149927
 بازدید امروز : 47
 کل بازدید : 810525
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/6406
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
نقشه سایتپیوندهای مفیدتلفنتماس با ماارتباط با ماجستجوی پیشرفته
Copyright  © 2019 Semnan University   research.Semnan.ac.ir . All rights reserved .