در راستای حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور برگزار می شود

در این برنامه تفاهم‌‌نامه‌ای بین رئیس دانشگاه‌ / مؤسسه پژوهشی و رئیس بنیاد ملی علم ایران حداکثر در ۵ حوزه پژوهشی اعلام شده در بند حوزه‌های اولویت‌دار، امضا خواهد شد. حمایت‌ها شامل کرسی پژوهشی، طرح‌ پژوهشی، طرح‌ پسادکتری، رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد بوده و میزان حمایت نسبت به طرح‌های عادی بنیاد ملی علم تا ۵۰ درصد بیشتر خواهد بود.

اعلام فراخوان مرحله دوم «برنامه حمایت از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی مأموریت‌‌گرا»

بنیاد ملی علم ایران در نظر دارد از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی که به صورت مأموریت‌‌گرا و در راستای حل مسائل استانی و ملی گام بر‌‌می‌دارند، به‌طور ویژه حمایت نماید. در این راستا فراخوان دوم برنامه «حمایت از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی مأموریت‌‌گرا» به شرح ذیل اعلام می شود.

توضیحات فراخوان

در این برنامه تفاهم‌‌نامه‌ای بین رئیس دانشگاه‌ / مؤسسه پژوهشی و رئیس بنیاد ملی علم ایران حداکثر در ۵ حوزه پژوهشی اعلام شده در بند حوزه‌های اولویت‌دار، امضا خواهد شد. لازم است حوزه‌‌های پژوهشی با عنوان مأموریت‌های ویژه در ارتباط با بنیاد ملی علم ایران به تصویب هیئت‌رئیسه دانشگاه رسیده یا از سوی وزارت یا سازمان متبوع ابلاغ شده باشد. حمایت‌ها شامل کرسی پژوهشی، طرح‌ پژوهشی، طرح‌ پسادکتری، رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد بوده و میزان حمایت نسبت به طرح‌های عادی بنیاد ملی علم تا ۵۰ درصد بیشتر خواهد بود.

حوزه‌های اولویت‌دار

آب، اقتصاد، انرژی، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت نخبگان و موضوعات پیشنهادی دانشگاه‌‌ها و مؤسسات پژوهشی در راستای حل مسائل استانی و منطقه‌ای

واجدین شرایط

انتظار می‌رود دانشگاه‌‌ها و مؤسسات پژوهشی، حمایت‌‌های این برنامه را به‌عنوان مشوقی برای پژوهشگران برتر دانشگاه/ مؤسسه لحاظ نموده و پژوهشگران برجسته خود را برای جذب این حمایت‌‌ها به بنیاد ملی علم ایران ‌نمایند.

بدیهی است موفقیت پژوهشگران معرفی شده برای مشارکت در این طرح، مبنای تصمیم‌گیری برای حمایت‌های آتی خواهد بود.

 

شرایط و نحوه ارسال درخواست انعقاد تفاهم‌نامه همکاری

 درخواست انعقاد تفاهم‌نامه از طریق ثبت‌نام توسط نماینده دانشگاه/ مؤسسه پژوهشی در سامانه کایپر  امکان‌پذیر خواهد بود.

مستندات لازم جهت بارگذاری در سامانه ذکر شده به همراه ارسال درخواست به شرح ادامه است:

 نامه رئیس دانشگاه / مؤسسه پژوهشی با مضمون: مشخصات نماینده مطلع به همراه شماره تماس (ترجیحاً شماره تلفن همراه)، تعداد اعضای هیئت‌علمی و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی جاری دانشگاه/ مؤسسه پژوهشی به انضمام حداکثر ۵ محور پژوهشی مصوب دانشگاه/ مؤسسه پژوهشی (نامه بایستی در سربرگ دانشگاه و با مهر و امضاء رئیس دانشگاه / مؤسسه پژوهشی صادر شود).

  مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه/ مؤسسه پژوهشی یا سازمان مرتبط در مورد محورهای پژوهشی اعلامی.

تاریخ فراخوان

مهلت فراخوان از تاریخ ۰۶/‏۰۳/‏۱۴۰۳‬ تا ۰۶/‏۰۴/‏۱۴۰۳‬ می‌باشد.

 

مسئول پاسخگویی

نمایندگان دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی بعد از مطالعه کامل متن فراخوان در صورت ابهام می‌توانند سؤالات خود را به آدرسmission@insf.org ارسال نمایند. نمایندگان محترم همچنین می‌توانند سؤالات خود را در گروه فراخوان دوم «برنامه حمایت از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی مأموریت‌‌گرا» در اپلیکیشن بله طرح کنند.

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی
مصطفی رئوفی
تهیه کننده:

مصطفی رئوفی