در راستای دست یابی به مرجعیت علمی و فناوری حاصل شد

حضور نماینده دانشگاه سمنان در اولین نشست همکاری علمی دانشگاه‌های ایران با کشورهای حوزه بریکس

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از حضور نماینده دانشگاه سمنان در اولین نشست همکاری علمی دانشگاه‌های ایران با کشورهای حوزه بریکس خبر داد.

به گزارش رابط خبری حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: دانشگاه سمنان در راستای دست یابی به مرجعیت علمی و فناوری و توسعه دیپلماسی علمی مطابق اهداف تدوین شده در وزارت علوم از برنامه های بین المللی به منظور توسعه همکاری های علمی دانشگاهی با دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم استقبال می نماید.

دکتر احسانی تصریح کرد: اولین نشست ارزشمند همکاری علمی دانشگاه‌های ایران با کشورهای حوزه بریکس با حضور دکتر امید رضائی فر رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم و رئیس حوزه آموزش عالی بریکس از دولت روسیه برگزار شد، که در این نشست نماینده دانشگاه سمنان به عنوان یکی از چند دانشگاه منتخب کشور حضور داشت.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه سمنان با اشاره به ظرفیت بالای گروه بریکس از نظر علم و فناوری گفت: دانشگاه سمنان آمادگی کامل دارد همکاری های علمی خود را با کشورهای عضو این نهاد بین المللی افزایش دهد.

دکتر احسانی تأکید کرد: مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی وزارت علوم اهتمام دارد کارگروه های سیزده‌گانه متناظر مرتبط با فعالیت های علمی و آموزشی گروه بریکس را ساماندهی نماید و پس از آن نسبت به عضویت دانشگاه ها در هر یک از کارگروه ها اقدام نماید، تا دانشگاه ها بتوانند در برنامه های تدوین شده توسط گروه بریکس در سال 2024 مشارکت و حضور فعال داشته باشند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در پایان مطرح کرد: گروه بریکس یک گروه بین‌المللی به رهبری قدرت های اقتصادی نوظهور است. بریکس (BRICS) مخفف پنج اقتصاد بزرگ در حال ظهور است: برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، از اعضای اصلی این گروه می باشند.

گفتنی است در این نشست، دکتر محمد نجارزاده مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه سمنان، ضمن اعلام آمادگی دانشگاه سمنان در حوزه های چهارگانه همکاری های اقتصادی، تکنولوژی، فرهنگی و علمی _ پژوهشی، از اعضای حوزه بریکس برای حضور در دانشگاه سمنان دعوت به عمل آورد.

شایان ذکر است دکتر امید رضائی فر استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان که در سال های اخیر به عنوان یکی از مدیران شاخص معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم  حضور داشته اند،  اخیراً با ابلاغ مقام عالی وزارت به عنوان «رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی » و «رئیس کمیسیون دائمی هیات امنای مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی » منصوب شده است. 

کلمات کلیدی
مصطفی رئوفی
تهیه کننده:

مصطفی رئوفی

تصاویر

 -  -  -