دانشگاه سمنان در زمره دانشگاه‌های پر استناد یک درصد دنیا قرار گرفت

دانشگاه سمنان در زمره دانشگاه‌های پر استناد یک درصد دنیا قرار گرفت

 دانشگاه سمنان در زمره دانشگاه‌های پر استناد یک درصد دنیا قرار گرفت

رئیس دانشگاه سمنان از قرار گرفتن نام دانشگاه سمنان در بین دانشگاههای پر استناد یک درصد دنیا خبر داد .

برای چهارمین سال متوال

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر مسعود نصیری با اعلام این خبر گفت : بر اساس پردازش هایی که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC بر روی داده های مستخرج از دو پایگاه ESI  و WOS انجام و  با روش شناسی پیشرفته شناسایی و استخراج کرده ، آخرین فهرست موسسات یک درصد برتر کشورکه بیشترین تعداد استنادها را در  ۱۰ سال گذشته در سطح جهانی دریافت کرده  اند، منتشر کرد .
دکتر نصیری با بیان اینکه در آخرین به روز رسانی انجام شده در آذر 99 نام  74 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از ایران در میان یک درصد دانشگاههای برتر جهان که دارای بیشترین میزان تاثیرگذاری بوده اند  به چشم می خورد افزود : خوشبختانه دانشگاه سمنان نیز موفق شد در بین 30 دانشگاه جامع کشور که در این رتبه بندی حضور دارند جای گیرد .
وی گفت : استناد ها در دنیای علم بیانگر کیفیت تولیدات علمی هستند و در حال حاضر استناد مهم ترین شاخصی است که در ارزیابی های علمی در سطح بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.
یاد آور می شود ؛ در بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور ۳۰ دانشگاه جامع، ۲۶ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۲ دانشگاه صنعتی و ۶ مرکز تحقیقاتی در جمع موثرترین‌های دنیا قرار گرفتند.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *