در راستای دست یابی به مرجعیت علمی و فناوری حاصل شد.

درخشش دانشگاه سمنان در دو حوزه موضوعی رتبه بندی تایمز 2024

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از حضور دانشگاه سمنان در دو حوزه موضوعی رتبه‌بندی تایمز در جمع  دانشگاه های  مطرح جهان در سال ۲۰۲۴ خبر داد.

دکتر محمدحسین احسانی  با اعلام این خبر اظهار کرد: در تازه ترین رتبه بندی  موضوعی تایمز ۲۰۲۴ دانشگاه سمنان موفق شد در حوزه موضوعی مهندسی در جایگاه 601 تا 800  جهان قرار گیرد.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه سمنان ادامه داد در حوزه موضوعی علوم فیزیکی که یکی دیگر از حوزه های موضوعی می باشد دانشگاه سمنان موفق شده است جایگاه 801 تا 1000 جهانی را کسب نماید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان  افزود یکی از رتبه بندی های مهمی که تایمز به صورت سالانه انجام می دهد ارزیابی و سنجش دانشگاه ها در حوزه های موضوعی مختلف است، این رتبه‌بندی در 11 حوزه موضوعی کلی دانشگاه های برتر جهان را معرفی می کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان در پایان تصریح کرد: رتبه بندی موضوعی تایمز براساس 5 معیار اصلی آموزش (محیط یادگیری)،  محیط پژوهشی، کیفیت پژوهش، چشم انداز بین المللی و  صنعت مشابه با رتبه بندی جهانی تایمز انجام می­ شود. که دانشگاه ها در هر کدام از این شاخص ها ی 5 گانه در هر حوزه موضوعی ارزیابی و وزن دهی می ­شوند.

گفتنی است  73 دانشگاه جمهوری اسلامی ایران در این رتبه بندی معتبر جهانی حضور دارند که دانشگاه سمنان نیز به عنوان دانشگاه  معین استان سمنان در سال های اخیر در اکثر نظام های معتبر ملی و بین المللی حضور دارد.

 

کلمات کلیدی
مصطفی رئوفی
تهیه کننده:

مصطفی رئوفی

تصاویر

 -  -  -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *