شش پژوهشگر دانشگاه سمنان در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند

شش پژوهشگر دانشگاه سمنان در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند

  پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان

با روش‌شناسی پیشرفته بر روی داده های مستخرج از دو پایگاهESI و WOS توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC )شش پژوهشگر دانشگاه سمنان در لیست پژوهشگران یک درصد برتر جهان قرار گرفتند .

افتخاری دیگر برای دانشگاه مادر و منتخب استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان در آئین نجم (نکوداشت جایگاه محققان ) با اعلام این خبر گفت : بر اساس اعلام این پایگاه ها و در حوزه موضوعی مهندسی دکتر نیما امجدی با سه هزار و 228 استناد ، دکتر سیف الله سعدالدین با یک هزار و 736 استناد ، دکتر فرامز هرمزی با یک هزار و 705 استناد و دکتر سامان رشیدی با یک هزار و 159 استناد  در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند .
دکتر سعدالدین با بیان اینکه  دکتر مجید اسحاقی نیز در حوزه موضوعی ریاضیات با یک هزار و 49 استناد دیگر عضو هیات علمی دانشگاه سمنان است که در جمع پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر جهان قرار گرفته است افزود : مهندس هادی اسکندر دانشجوی فارغ التحصیل این دانشگاه در حوزه موضوعی علوم کامپیوتر نیز با یک هزار و 102 استناد توانست برای دومین سال پیاپی در این لیست جهانی قرار گیرد .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه تعداد پژوهشگران یک درصد برتر این دانشگاه در مقایسه با پارسال دو نفر افزایش داشته است گفت : دکتر سیف الله سعدالدین و دکتر نیما امجدی بیش از چهارسال متوالی ، دکتر مجید اسحاقی برای سومین سال، دکتر فرامرز هرمزی برای دومین سال متوالی و دکتر سامان رشیدی برای نخستین بار است که توانسته‌اند نام خود را در این لیست ثبت نمایند .
به گفته دکتر سعدالدین دانشگاه سمنان در آخرین رده‌بندی دانشگاه‌های جامع کشور در زمینه پژوهش رتبه هشت کشوری را کسب کرده است که برترین دانشگاه استان و دومین دانشگاه منطقه ۹ کشور محسوب می‌شود.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *