مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه سمنان  فعالیت خود را از سال 1387 تحت حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان آغاز نموده و هم اکنون ذیل معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در حال فعالیت است.

به منظور برقراری ارتباط بیشتر با دانشجویان و در راستای رسالت مرکز کارآفرینی، ساختمان جدید مرکز کارآفرینی در پردیس اصلی دانشگاه سمنان، با مساحت تقریبی 300 متر مربع احداث و در مهر ماه سال 1391 به بهره برداری رسید.

اکنون، این مرکز با برقراری ارتباط تنگاتنگ با دانشجویان و آموزش­ های آینده نگرانه خود به دانشجویان، مسیر روشنی برای آنها ایجاد می­ نماید و معرف پارک علم و فناوری در دانشگاه می ­باشد؛ وجود این مرکز در دانشگاه سمنان زمینه­ سازی مناسب جهت تبدیل کارآفرینان به شرکت­ های فناور و ایجاد دانشگاه کارآفرین می ­باشد.

مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه همزمان با شروع هر سال تحصیلی از طریق فراخوان اقدام به پذیرش ایده های نوآورانه می نماید، این مرکز با ایجاد علاقه و انگیزه کارآفرینی در دانشجویان، از دانشجویان دارای ایده ­های فناورانه، در قالب کانون شکوفایی خلاقیت حمایت می ­کند، این حمایت ­ها، برای ایجاد یک کسب و کار فناورانه، در حین تحصیل، ریسک شکست کسب و کار نسل جوان را کاهش می­ دهد.

 برگزاری دوره ­های آموزشی مهارتی و نشست ­های تخصصی با کارآفرینان برتر کشوری با هدف تقویت روحیه و فرهنگ کارآفرینی در بین دانشگاهیان، از دیگر فعالیت ­های مرکز کارآفرینی و نوآوری می ­باشد.

مخاطبان مرکز کارآفرینی کلیه دانشجویان، اساتید، صاحبان ایده، افراد نخبه و کارآفرین و دانش‌آموختگان دانشگاه می باشند. از آنجایی که مرکز خواهان تبادل و انتقال تجربیات و دانش میان داخل و خارج از دانشگاه می‏‌باشد، افراد خارج از دانشگاه نیز می‌‏توانند از خدمات مرکز به شرط بهره‌‏مندی از توان دانشجویان دانشگاه و مشارکت دادن آنها در فعالیت‏‌های کسب و کار خود استفاده نمایند.