در راستای گسترش همکاری های علمی - پژوهشی حاصل شد

توسعه همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه سمنان با پارک موزه دفاع مقدس سمنان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از گسترش همکاری های علمی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه سمنان با پارک موزه دفاع مقدس سمنان خبر داد.

به گزارش رابط خبری حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دانشگاه سمنان با برگزاری جلسه هم اندیشی با مسئولین پارک موزه دفاع مقدس سمنان زمینه های تعامل و همکاری های مورد نیاز طرفین را بررسی کردند.

دکتر محمدحسین احسانی عنوان داشت: در راستای طرح تحولی جهاد علمی ستاد کل نیروهای مسلح و تفاهم‌نامه منعقد شده فیمابین، دانشگاه سمنان مصمم است زمینه های همکاری علمی پژوهشی خود را در راستای رفع نیازهای علمی، پژوهشی و فناورانه صنایع دفاعی و نیروهای مسلح بیش از پیش گسترش دهد. با این رویکرد امکان همکاری پژوهشی با مراکز تحت نظر مؤسسه شامل سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح فراهم شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد ارائه پیشنهاد پژوهشی در پنج محور: قراردادهای گلوگاهی، اکتساب فناوری های نوظهور و بدیع، حمایت از پایان نامه ها و رساله ها، حمایت از دوره پسا دکتری و حمایت از فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت از مهم ترین محورهای مورد نظر می باشد که قرار است همکاری طرفین در این زمینه ها گسترش یابد.

در این نشست هم اندیشی که سردار عباس مطهری مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان و هیئت همراه حضور داشتند، ضمن اعلام آمادگی از گسترش تعاملات علمی و پژوهشی با دانشگاه سمنان با بیان دیدگاه های خود، برنامه ها و اولویت های آن مدیریت در خصوص مسائل نیاز محور را مطرح و بر لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی به منظور عملیاتی کردن فعالیت های تحقیقاتی تأکید داشتند.

همچنین مقرر شد طرفین با برگزاری جلسات تخصصی با حضور نمایندگان خود اهداف مورد نظر را با جدیت پیگیری و دنبال نمایند.

گفتنی است اعتبار قراردادهای منعقد شده در راستای نیازمندی های سازمان های حوزه دفاعی از محل اعتبارات ابلاغی ذیل تفاهم نامه با ستاد کل نیروهای مسلح تأمین می گردد.

 

کلمات کلیدی
مصطفی رئوفی
تهیه کننده:

مصطفی رئوفی

تصاویر

 -  -  -  -  -