جلسه هم اندیشی راهکارهای اجرایی شدن شیوه نامه شارپ برگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از تصویب شیوه­ نامه کارگروه­ های شورایی امور راهبردی پژوهش(شارپ) در هیأت رئیسه دانشگاه خبر داد.

به گزارش رابط خبری حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان؛ دکتر محمد­حسین احسانی با اعلام این خبر گفت: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه همواره اهتمام دارد در راستای ارتقای بهره وری و توسعه جامع دانش بنیان دانشگاه مطابق با اهداف تدوین شده در برنامه راهبردی دانشگاه گام بردارد. در این راستا این معاونت با تدوین شیوه نامه ای با هدف شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت­ ها و تهدید­ها در دانشگاه و تقویت همکاری بین دانشکده ­ای اقدام به ایجاد 4 کارگروه تخصصی داشته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به عنوان این کارگروه ها ادامه داد ارتقاء جایگاه مرجعیت و دیپلماسی علمی دانشگاه؛ توسعه پژوهش­های تقاضا­محور؛ تدوین، ارزیابی و بازنگری قوانین امور پژوهشی و فناوری و کارگروه ارتقای سطح علمی، مهارتی و پژوهشی 4 کارگروهی است که در راستای نیل به اهداف مورد نظر تشکیل خواهد شد.

دکتر احسانی عنوان داشت: تحول در حوزه پژوهش و فناوری نیازمند تلاش مضاعف و انجام کار جهادی است  که این امر مهم همراه با برنامه ریزی، هم اندیشی و تعامل هدفمند امکان پذیر است. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تصریح کرد این کارگروه ها با برنامه ریزی هدفمند می توانند نسبت به افزایش سطح بهره وری در معاونت پژوهش و فناوری اقدامات شایان توجهی را رصد و به نتایج ارزنده ای دست یابند.

در ادامه مدیر امور پژوهشی دانشگاه در خصوص این کارگروه ها، تعداد اعضای حقوقی و حقیقی و وظایف و برنامه های آنها نکاتی را ارائه دادند. خانم دکتر پیوندی با معرفی اعضاء پیشنهادی هر یک از این کارگروه ها بر حضور حداکثری معاونین پژوهش و فناوری دانشکده ها متناسب با تخصص، توانمندی و علایق آنها و نقش آفرینی مؤثر در حداقل یکی از کارگروه ها اشاره و اظهار داشتند پس از مشخص شدن اعضای هرکارگروه ابلاغ اعضاء توسط معاون پژوهش و فناوری دانشگاه به مدت یک سال صادر خواهد شد.

گفتنی است: در این جلسه که با حضور مدیران و کارشناسان معاونت و برخی از مدعوین برگزار شد اعضای حاضر در جلسه به تبیین نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص کارگروه های ذیربط پرداختند و با ارائه راهکارهایی بر لزوم اجرایی شدن مفاد این شیوه نامه همراه با فعالیت منسجم و هدفمند برای تحقق اهداف معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در راستای 5 اولویت اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه تأکید داشتند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -  -  -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *