در راستای نیل به اهداف مرجعیت و دیپلماسی علمی حاصل شد:

دانشگاه سمنان در زمره مؤسسات پراستناد برتر دنیا قرار گرفت.

به گزارش رابط خبری معاونت پژوهش و فناوری دکتر سیف الله سعدالدین از قرارگرفتن دانشگاه سمنان در فهرست مؤسسات پراستناد دنیا خبر داد.

رئیس دانشگاه سمنان با اعلام این خبر افزود: 115 دانشگاه و مؤسسه پژوهشی کشور در زمره مؤسسات پر استناد برتر دنیا ( ESI) قرار دارند. دکتر سعدالدین تصریح کرد دانشگاه سمنان در حوزه های موضوعی مهندسی، شیمی و علم مواد موفق شده است در این فهرست قرار گیرد. رئیس دانشگاه سمنان ادامه داد 115 مؤسسه و دانشگاه از سراسر کشور در زمره مؤسسات پر استناد برتر دنیا در 19 حوزه موضوعی از 22 حوزه موضوعی قرار دارند که این تعداد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

دکتر سعدالدین در پایان اظهار داشت: تعداد استنادات دریافتی 10 سال اخیر و حداقل تعداد استناد لازم برای قرار گرفتن در بین مؤسسات پر استناد برتر دنیا ( ESI) از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، که دانشکده ها می توانند متناسب با حوزه موضوعی جایگاه خود را بررسی و برای حضور در این فهرست برنامه ریزی نمایند.

گفتنی است دانشگاه سمنان در سال های قبل نیز در زمره مؤسسات پر استناد برتر دنیا ( ESI) قرار داشته و جزء دانشگاه هایی است که علاوه بر این دارای پژوهشگران 0.1، 1 و 2 درصد پراستناد برتر دنیا می باشد.

کلمات کلیدی
مصطفی رئوفی
تهیه کننده:

مصطفی رئوفی

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *