در راستای دست یابی به مرجعیت علمی و فناوری حاصل شد

درخشش دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان در رتبه بندی شانگهای 2023

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه از قرار گرفتن نام دانشگاه سمنان به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر جهان در نظام رتبه‌بندی موضوعی بین‌المللی شانگهای در سال 2023 خبر داد.

به گزارش رابط خبری حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان؛ دکتر محمد حسین احسانی با اعلام این خبر گفت:دانشگاه سمنان در سال 2023 در حوزه موضوعی مهندسی عمران موفق شده است جایگاه 300 –  201  را در میان دانشگاه‌های برتر جهان به خود اختصاص دهد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان ابراز امیدواری  کرد در سال آینده حضور سایر حوزه های موضوعی از دانشگاه سمنان نیز در این رتبه‌بندی معتبر جهانی افزایش یابد.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه سمنان در ادامه افزود: دانشگاه سمنان برای نخستین بار در سال 2018 توانست در حوزه موضوعی مهندسی شیمی در رتبه‌بندی شانگهای وارد شود و پس از آن در سال‌های متوالی تاکنون توانسته است حضور خود را در این نظام رتبه‌بندی در حوزه های موضوعی مختلف مهندسی شیمی، مهندسی عمران و مهندسی مکانیک تکرار نماید.

دکتر احسانی در خاتمه تصریح کرد 42 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در این نظام رتبه بندی معتبر جهانی حضور دارند.

گفتنی است: اسامی بیش از ۱۹۰۰ دانشگاه از بین ۵۰۰۰ دانشگاه مورد بررسی از ۱۰۴ کشور و منطقه در جهان در فهرست نهایی این رتبه‌بندی حضور دارند.

شایان ذکر است رتبه بندی شانگهای در سال ۲۰۲۳ از ۵ شاخص به شرح جدول زیر جهت ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر دنیا بهره گرفته است. وزن هر کدام از این شاخص‌ها متناسب با هر رشته تغییر می‌کند.

 

 






 

کلمات کلیدی
مصطفی رئوفی
تهیه کننده:

مصطفی رئوفی

تصاویر

 -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *