نشريه دانشكده مهندسي عمران دانشگاه سمنان موفق به نمايه شدن در پايگاه بين المللي Scopus شد

نشريه دانشكده مهندسي عمران دانشگاه سمنان موفق به نمايه شدن در پايگاه بين المللي Scopus شد

معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه سمنان از نمايه شدن نشريه انگليسي زبان Journal of Rehabilitation in Civil Engineering در پايگاه بين المللي Scopus خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، دكتر سيف الله سعدالدين  با اعلام اين خبر گفت: اين مجله با سردبيري دكتر علي خيرالدين استاد ممتاز دانشكده مهندسي عمران و مدير مسؤولي دكتر عبدالحسين حداد دانشيار دانشكده مهندسي عمران دانشگاه توانسته است با به دست آوردن امتيازات لازم در كوتاه ترين زمان ممكن پس از درخواست نمايه شدن در پايگاه بين المللي Scopus  نمايه شود.
معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه با بيان اينكه، با تلاش ها ‌و همكاري ارزشمند مدير مسئول، سردبير و ساير مسئولين، اين نشريه از سال 2013 به صورت دو فصلنامه و از سال 2019 با توجه به استقبال بي نظير پژوهشگران و محققان حوزه مهندسي عمران به صورت فصلنامه منتشر شده است. اين نشريه توانسته است جزء نشريات هسته پايگاه استنادي علوم جهان اسلام ISC و همچنين رتبه الف را در ارزيابي سال 98 وزارت عتف به خود اختصاص دهد.

دكتر سعدالدين در ادامه افزود: اين رويداد ارزشمند علمي افتخاري بزرگ براي حوزه نشريات دانشگاه سمنان به شمار مي آيد. ايشان ضمن قدرداني از مسؤولين نشريه اظهار اميدواري كرد:  در آينده اي نزديك اين نشريه موفق شود نمايه بين المللي ISI دريافت و از رتبه كيفي Q برخوردار شود. معاون پژوهش و فناوري دانشگاه از پژوهشگران و علاقه مندان به موضوعات مهندسي عمران بويژه بهسازي در مهندسي عمران  دعوت كرد از طريق مراجعه به آدرسhttps://civiljournal.semnan.ac.ir/    و پس از نام نويسي، مقالات پژوهشي با كيفيت خود را در چارچوب مجله و بر اساس راهنماي نويسندگان ارسال نمايند.
دكتر سعدالدين خاطر نشان كرد 12 عنوان نشريه علمي داراي رتبه از كميسيون بررسي نشريات علمي كشور در اين دانشگاه منتشر مي شود كه از اين تعداد 4 عنوان مجله داراي نمايه اسكوپوس مي باشند.

کلمات کلیدی

تصاویر

 -

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *