کارگاه آموزشی آشنایی با بخش های مختلف مدیریت امور پژوهشی دانشگاه ویژه اعضای هیأت علمی جدید الاستخدام برگزار شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با بخش های مختلف مدیریت امور پژوهشی دانشگاه ویژه اعضای هیأت علمی جدیدالاستخدام دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ دکتر محمد¬حسین احسانی با اعلام این خبر گفت: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه همواره اهتمام دارد نسبت به تبیین شایسته امور پژوهشی برای اعضای هیأت علمی جدیدالاستخدام به منظور راهبری، برنامه ریزی و سیاست گذاری بهتر اهداف مورد نظر اقدام نماید.
دکتر احسانی عنوان داشت: در این کارگاه آموزشی خانم دکتر کیانا پیوندی مدیر امور پژوهشی دانشگاه با تأکید بر اولویت های اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور دست¬یابی به مرجعیت علمی و بین المللی سازی دانشگاه رسالت اعضای هیأت علمی دانشگاه را در این خصوص تبیین داشتند. مدیر امور پژوهشی دانشگاه به اولویت های تحقیقاتی دانشگاه که باید در برنامه 5 ساله اعضای هیأت علمی مورد عنایت قرار گیرد اشاره و حوزه های انرژی، آب و محیط زیست، صنعت شامل: (فرآورده های مواد معدنی، قطعات خودرو، گردشگری، صنایع مستقر استان)، علوم داده و علوم انسانی را از اولویت های اصلی تحقیقاتی دانشگاه برشمردند و اظهار امیدواری کردند تمرکز اعضای هیأت علمی حداقل بر 3 اولویت در برنامه آن ها مورد ملاحظه  قرار گیرد.
خانم دکتر پیوندی در ادامه از اعضای هیأت علمی جدید الاستخدام درخواست کرد نسبت به تنوع در انجام فعالیت های پژوهشی و فناوری توجه داشته و همواره تلاش نمایند نسبت به تولید دستاوردهای اثر گذار در سطح دانشگاه، جامعه و صنعت پویا باشند. ایشان همکاری با اعضای هیأت علمی دارای مرتبه علمی بالاتر، تعامل میان دانشکده ای بر اساس موضوعات تحقیقاتی مشترک، بهره مندی از دستاوردهای تحقیقاتی سایر اعضای هیأت علمی دانشگاه در ثبت تولیدات علمی جدید و برنامه ریزی هدفمند برای تکمیل و تحقق برنامه تحقیقاتی اعضای هیأت علمی جدید الاستخدام تا سال 1405 را بخشی از اقدامات مهم برای هر عضو هیأت علمی برشمردند.
گفتنی است در این کارگاه آموزشی هر یک از کارشناسان مدیریت امور پژوهشی شرح وظایف خود را به اعضای حاضر در کارگاه ارائه و در نهایت به سولات مطرح شده توسط اعضاء پاسخ دادند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -  -  -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *