راهکارهای گسترش همکاری های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه سمنان و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بررسی شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از گسترش مبادلات علمی، پژوهشی و فناوری میان دو دانشگاه مرکز استان خبر داد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از گسترش مبادلات علمی، پژوهشی و فناوری میان دو دانشگاه مرکز استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ دکتر محمد حسین احسانی با اعلام این خبر گفت: دانشگاه سمنان و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان  از پتانسیل ها و قابلیت های مطلوبی برخوردار می باشند که با برنامه ریزی هدفمند و اثربخش می توان اقدامات مشترکی در راستای تحقق برنامه های پژوهشی و فناوری انجام داد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به امکان بهره برداری از توانایی های علمی - تحقیقاتی، آزمایشگاهی، تجهیزات و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری طرفین برای انجام فعالیت های آتی، ابراز امیدواری کرد دو دانشگاه بتوانند در این خصوص به نتایج درخشانی دست یابند.
دکتر احسانی با معرفی مختصری از  دانشگاه سمنان به 5 اولویت تحقیقاتی مصوب هیأت رئیسه دانشگاه اشاره داشتند و خاطر نشان کردند انرژی، آب و محیط زیست، صنعت، علوم داده و علوم انسانی از موضوعاتی است که این دانشگاه می تواند با دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تعامل داشته باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه به زمینه های تحقیقاتی مشترکی که در برخی از دانشکده های این دانشگاه وجود دارد اشاره و عنوان داشت در حوزه سلامت و بویژه نانو فناوری، بیو فناوری، هوش مصنوهی و پردازش هوشمند تصاویر پزشکی، رهایش دارو، ضد حلال ها در فرآیندهای داروسازی، استخراج اسانس های گیاهی، مهندسی بافت، ایمنی،  فیزیولوژی ورزشی و توانبخشی، زیست شناسی، زمین شناسی و روانشناسی بالینی این دانشگاه آمادگی دارد با توجه به حضور اعضای هیأت علمی توانمند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان پسا دکتری  با دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیش از پیش همکاری نماید.
 دکتر مجید میرمحمدخانی که به عنوان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خدمات   بهداشتی درمانی استان سمنان  در این جلسه حضور داشت از هرگونه تعامل و همکاری در حوزه های دارای برنامه مشترک استقبال و آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان برای تحقق اهداف مشترک مورد نظر را اعلام و بر لزوم شناسایی مباحث مورد علاقه طرفین با عنایت ویژه  به بخش سلامت و بهداشت تأکید داشتند.
ایشان  هر گونه تعامل مشترک برای خلق فرصت ها در زیر مجموعه های تحقیقات و فناوری دو دانشگاه را ارزشمند بر شمرد و بر لزوم بهره مندی از امکانات موجود برای مشارکت در انجام طرح های تحقیقاتی و فناوری با رویکرد حل مسائل منطقه و بویژه مزیت های استانی ابراز امیدواری کرد.
در ادامه این جلسه که با حضور مدیران و مسئولان مربوط به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات  بهداشتی درمانی استان سمنان برگزار گردید، اعضای حاضر در جلسه با بیان دیدگاه های خود و ارائه نظرات سازنده  بخشی از توانمندی ها و پتانسیل های موجود در دو دانشگاه را عنوان و ضمن هم اندیشی و دست یابی به زمینه های تحقیقاتی مشترک، از توافقات حاصل شده برای نیل به اهداف مشترک استقبال و خواستار اجرایی و عملیاتی شدن هر چه سریعتر این برنامه ها شدند.
گفتنی است پس از برگزاری این جلسه به منظور گسترش همکاری های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه سمنان و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مقرر شد در خصوص تنظیم و مبادله تفاهم نامه همکاری جلسات آتی برگزار و اقدام لازم بعمل آید.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

 -  -  -  -  -  -  -  -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *